Ekonomi

Yıldırım, “Aldığımız tedbirlerle EYT işlemlerini kuyruk oluşturmadan gerçekleştiriyoruz.”

Sosyal Güvenlik Kurumu Karabük İl Müdürü İsmail Yıldırım, aldıkları tedbirlerle emeklilik yaşı (EYT) yasası sonrası başvuran vatandaşların Resmi Gazete’de yayımlanmasını engellediklerini belirtti.

EYT kapsamında emekli olabilecek yaştaki vatandaşların işlemlerini başlattıklarını ifade eden Yıldırım, “Sosyal Güvenlik Kurumu Karabük İl Müdürlüğü ve Safranbolu Merkez Müdürlüğü’nde ilk günden itibaren talep arzı oldu, biz de bu yüzden EYT’ye başvurduk. vatandaşlarımızın ilk buluşma noktasında gerçek anlamda karşılanması, taleplerinin gerçek bir biçimde sürece dahil edilmesi noktasında gerekli tedbirleri aldıklarını belirterek, “Formları doldurma desteğimizle onları teslim aldık. ve formları hızlı bir şekilde kayıt altına alıp işlemleri yürütüyoruz. Dolayısıyla Karabük İl Müdürlüğü’nde ve Safranbolu’da talep olsa da bu işlemleri sıra beklemeden yürütmeye devam ediyoruz.”

“Vatandaşlarımızın bilmesi gerekir ki, 3 Mart’ın resmi gazetede yayımlanmasının ardından talepler bugün alınmaya başlandı” diyen Yıldırım, “Ay başı ile ay sonu arasında fark yok. 3 Mart’ta talepte bulunan vatandaşın aylık başlangıç ​​tarihi 1 Nisan olacağı için gecikmeli bir durum, Mart’ta rastgele bir tarihte ister e-devlet üzerinden gelip başvuru yapması durumunda hak kaybı yaşanmayacak. veya elden, 1 Nisan’dan itibaren ilk emekli maaşını almaya başlayacak, hatta Ramazan Bayramı münasebetiyle ilk ikramiyesini de alacak, ona da sahip olmuş olacak. tesadüfi bir sorun değil, gerekli tedbirleri aldık, emekli olacak vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi. – KARABÜK

altieylulajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu