Haber

Şanlıurfa’da okul ve öğretmen evlerinde hazırlanan yemekler depremzedelere ulaştırılıyor.

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Şanlıurfa’daki okul, yurt ve öğretmenevlerinde hazırlanan 80 bin kişilik günlük yemek depremzedelere ulaştırılıyor.

Depremin hemen ardından AFAD, Türk Kızılayı, Afet Acil Sosyal Yardım (ASİA) başta olmak üzere tüm kurumlar deprem bölgeleri için seferber oldu.

Bu kapsamda Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talimatına uygun olarak kentteki okul, pansiyon ve öğretmenevlerinde günlük yaklaşık 80 bin kişi için hazırlanan yemek ve ekmekler, ilçeye bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na ulaştırılıyor. valilikler.

Kentte depremden etkilenen vatandaşlara vakıf yetkilileri tarafından yemek ve ekmek dağıtımı yapılıyor.

İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt, tüm kurumlar gibi depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için harekete geçtiklerini söyledi.

Depremin ilk gününden itibaren depremzedeler için yemek hazırladıklarını belirten Kurt, şunları kaydetti:

“Depremin ilk gününden itibaren mesleki ve teknik Anadolu liseleri, yurtları ve öğretmenevlerinde depremzedeler için yemek hazırladık. Kurumlarımızda ilk günden bu yana 579 bin 676 kişiye yemek hazırlandı. Yemek ve ekmek gönderiyoruz. depremden etkilenen bölgelere.hazırladığımız yemekleri Sosyal Yardımlaşma Vakfı yetkililerine ulaştırıyoruz.Onlar da hazırladığımız yemeklerin bir kısmını Adıyaman’a ulaştırıyoruz.Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Allah bir daha böyle acılar göstermesin.İnanıyorum ülkemizin bu felaketi kısa sürede atlatacağı inancındayız. Tüm kurumlarımız seferber oldu. Elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz.”

Kurt, okul ve yurtların depremzedeler için barınma hizmeti de verdiğini kaydetti.

Depremzedeler için mama ve ekmek üreten Prof. Dr. Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nuri Kalkan, tüm çalışanların depremzedeler için canla başla çalıştıklarını ve sıcak yemeği herkese ulaştırmak için seferber olduklarını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu