Haber

Pedallar Çanakkale şehitleri için çevriliyor

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Beylikdüzü Belediyesi ile Beylikdüzü Kırlangıç ​​Bisiklet Kulübü’nün bu yıl 6’ncısını düzenlediği Çanakkale Şehitlerine Saygı Turu kapsamında 40 kişilik ekip aksamadan Çanakkale için yola çıktı. İki gün boyunca pedal çevirecek sporcular, her yıl olduğu gibi bu yıl da Beylikdüzü Belediye binası önünde uğurlandı. Veda törenine; Beylikdüzü Belediyesi Başkan Yardımcısı Emel Turan, Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi ve Spor Komite Başkanı Ali Mesut Çelik, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Fidan Gül, Beylikdüzü Kırlangıç ​​Bisiklet Kulübü Başkanı Haluk Karataş ve sporcular katıldı. Grubun 335 kilometrelik yolculuğu Silivri, Marmara Ereğlisi, Tekirdağ, Malkara, Keşan ve Gelibolu’nun ardından 7 Mayıs Pazar günü Çanakkale Şehitlik Anıtı’nda sona erecek.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan veda töreninde konuşan Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi ve Spor Komite Başkanı Ali Mesut Çelik, “Bu turu düzenlemek bizim için çok değerli. Biz bu maneviyata ve duyguya önem veriyoruz. Çünkü Çanakkale’de destan yazan ecdadımız bugün ruhumuzu oluşturmaktadır. Vatanın bölünmez bütünlüğü ve Türkiye olgusu hepimizin ortak değeridir ve bu ortak değer için mücadelemizi sürdürüyoruz” diyerek sporculara iyi yolculuklar diledi.

Beylikdüzü Kırşığı Bisiklet Kulübü Başkanı Haluk Karataş, “Bu tur, Çanakkale destanını yazan ecdadımıza bir saygı gösterisidir. Çanakkale’de destanlar yazan ecdadımız bize bir korkusuzluk, insanlık ve Türkiye mirası bıraktı. Böylesine güzel bir mirasa saygı göstermek adına her yıl vatandaşlarımızdan gördüğümüz sevgi ve saygıyı taşıyarak bu yola çıkıyoruz. Bu organizasyonda her zaman yanımızda olan Beylikdüzü Belediyesi’ne şükranlarımı sunuyorum” dedi. Konuşmaların ardından sporcular alkışlarla Çanakkale’ye uğurlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu