Haber

Kayseri Üniversitesi Genç Ofisi açıldı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Üniversitenin 15 Temmuz Kampüsü’nde kurulan genç ofisinin açılışına Vali Gökmen Çiçek, Vali Yardımcıları Şenol Esmer ve Rektör Prof. Ömer Tekeş katıldı. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılış konuşmalarında Rektör Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, gençliğin toplumumuz ve ülkemiz için önemine değindi.

Rektör Karamustafa, “2018 yılında kurulan Kayseri Üniversitesi’nin hem merkez hem de ilçe yerleşkelerinde öğrencilerimize en uygun eğitim hizmetinin yanı sıra sosyal hizmetleri de sunmaya çalışıyoruz. Üniversitelerde eğitimin sadece eğitimden ibaret olmadığını biliyoruz. sınıflar ve atölyeler. Öğrencilerin sosyal ve kültürel faaliyetlerden yararlanabilecekleri, güzel vakit geçirebilecekleri mekanlara da ihtiyaç duyulmaktadır. Üniversite olarak buna çok önem veriyoruz. Öğrencilerimize her türlü sosyal ve kültürel faaliyette destek oluyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından üniversitemizde kurulan Gençlik Ofisinin sosyal faaliyetlerinde öğrencilerimize büyük fayda sağlayacağına, öğrencilerimizin ders ortası ve öğle saatlerinde burada dinlenip keyifli vakit geçireceklerine inanıyoruz. . “Üniversitemizde bu mekanın oluşmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Sayın Valimize ve protokol üyelerine katılımlarından dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Vali Gökmen Çiçek, konuşmasında, her insanın farklı aidiyetlere sahip olduğunu, üniversite yaşamının ve okudukları üniversitenin öğrencilerde farklı bir aidiyet duygusu yarattığını kaydetti.

Vali Çiçek, “Şehir yöneticileri olarak siz Kayserili gençlerimizin daha huzurlu bir yaşam sürmesi, sosyal ve kültürel faaliyetlerde daha fazla yer alması için çabalıyoruz. Bu nedenle bu yıl sizler için daha fazla sosyal ve kültürel etkinlik planlıyoruz. “Konser, tiyatro ve benzeri sosyal ve kültürel faaliyetlerle her zaman yanınızda olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Genç Ofis’in açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından Vali Gökmen Çiçek üniversite öğrencileriyle kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Toplantı etkinliğinde Vali Gökmen Çiçek de öğrencilerin sorunlarını dinledi.

Depremden Etkilenen Öğrencilere Nakdi Yardım Sağlanması İçin Protokol İmzalandı

Genç Ofis açılışının ardından, Kayseri Üniversitesi Rektörlüğü’nde Vali Gökmen Çiçek’in katılımıyla, Kayseri Üniversitesi ile Türk Kızılayı Kayseri Şubesi arasında “Depremden etkilenen Kayseri Üniversitesi öğrencilerine destek” konulu iş birliği protokolü imzalandı. Senato Salonu. Rektör Prof., Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminden etkilenen Kayseri Üniversitesi öğrencilerine Kızılay tarafından tek seferlik nakdi yardım yapılmasına ilişkin protokolü imzaladı. Dr. Kurtuluş Karamustafa ve Türk Kızılayı Kayseri Şube Başkanı Cafer Beydili imzaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu